Parametre

Exkluzívna a odolná pergola so zaťahovacími lamelami poskytuje dokonalú ochranu pred slnkom, dažďom aj snehom. Pootvorené lamely zabezpečujú tienenie a zároveň regulovanú ventiláciu, čím zabraňujú prehrievaniu vašej terasy.

Metaform Persa
Slnko

Vďaka sťahovacím a naklápacím lamelám umožňuje Persa regulovať intenzitu prenikania slnečného žiarenia na terasu presne podľa vaších predstáv. Ak ponecháte lamely jemne pootvorené, prirodzená cirkuláciu odvádza teplý vzduch preč a vaša terasa zostane v príjemnom chládku.

Metaform Persa
Dážď

Pri úplnom uzavretí lamiel je pergola vďaka sklonu a prepracovanému profilu lamiel vodeodolná. Voliteľne môže byť model Persa doplnený o predný hliníkový žľab, ktorý vodu zachytí a odvedie cez nosný stĺp na trávnik alebo do kanalizácie.

Metaform Persa
Sneh

Lamely modelu Persa majú vďaka uzavretému profilu vysokú nosnosť a nerobí im problém ani väčšia snehová pokrývka. Konkrétna záťaž záleží od veľkosti pergoly a dĺžky lamiel, no orientačne ide o 40 až 400 kg/m2.

Metaform Persa
Vietor

Uzavretý tvar profilov umožňuje vysokú odolnosť voči vetru.

Metaform Persa
Svetlo

Model nemá integrované led osvetlenie, no na želanie je možná inštalácia led osvetlenia po stranách profilov.

Metaform Persa
Elektrický

Lamely sa zaťahujú a naklápajú mechanicky pomocou elektromotoru Somfi a diaľkového ovládača. Model je možné bez problémov integrovať so smart-home systémami.

Metaform Persa
Farby

Farba konštrukcie a lamiel je voliteľná zo vzorkovníka RAL. Štandardné farby sú biela (RAL 9016) a béžová(RAL 1013).

Detail

Metaform Persa

Pergolu Persa je možné doplniť o externé rolety, napr. iZipscreen, vhodné pre bočné tienenie pred slnkom, dažďom, vetrom, ale aj pre vytvorenie väčšieho súkromia.

Pergolu Persa je možné doplniť posuvným skleným systémom ViewGlass alebo panoraview, a takto ju premeniť na zimnú záhradu.

Ďalšie informácie