Parametre

Kto by chcel sedieť vo vnútri, keď je vonku krásny slnečný deň alebo v tmavom interiéri bez denného svetla počas daždivého dňa? Majitelia reštaurácií a kaviarní teraz môžu ponúknuť svojim klientom pocit prirodzeného svetla za každého počasia, a ich vonkajší priestor bude intenzívne využívaný počas celého roka.

SolaGlide
Slnko

Prirodzené svetlo je pre človeka najideálnejším zdrojom svetla. Presklená otváracia strecha vám dostatok denného svetla v interiéri dokonale zabezpečí. Dokážete otvoriť až 75% plochy, čím si viete efektívne regulovať teplotu aj bez bočného prievanu.
Ak by bola terasa exponovaná južne a priestor pod sklom by sa potenciálne prehrieval, je možné použiť sklo, ktoré neprepustí plné slnečné žiarenie a problém je vyriešený.

SolaGlide
Dážď

Izolačné sklo zabezpečuje tepelný aj akustický komfort a sklon terasy sa postará o odtok daždovej vody do integrovaného žľabu, ktorý sa môže napojiť na kanalizáciu, prípadne iné zberné miesto.

SolaGlide
Sneh

Systém SolaGlide od základu ráta zo snehom a silným zaťažením. Prípustné zaťaženie závisí od veľkosti zasklenej plochy a bežne sa pohybuje okolo 300kg/m2. Prirodzene, pri snehovej pokrývke alebo vrstve ľadu je dôležité systém neotvárať a nechať sneh alebo ľad rozpustiť. Systém je potom opät bez problémov plne funkčný.

SolaGlide
Vietor

Výkyvy počasia máte pod kontrolv vy. Výhodou presklených systémov je, že veľmi dobre tlmia hluk vetra.

SolaGlide
Svetlo

Svetelnosť je najsilnejšou stránkou systému počas dňa a pre nočné osvetlenie je možné využiť profily na integráciu osvetlenia pre dotvorenie atmosféry.

SolaGlide
Elektrický

Systém SolaGlide je poháňaný elektromotorom Somfy, ovládaným diaľkovým ovládaním. Model je integrovateľný so smart-home systémami.

SolaGlide
Farby

Farba konštrukcie je voliteľná zo vzorkovníka RAL.

Detail

SolaGlide

SolaGlide je možné doplniť bočnými sklenenými systémami PanoraView, či posuvným skleným systémom alebo roletami.

Ďalšie informácie